İHTİYACIN OLAN TÜM BİLGİLER 

 

Kökler ve Dallar ailesi olarak Erikli Yaylası’nda 2016 yılından beri buluşmalar düzenliyoruz. Düzenlediğimiz etkinlikler arasında Ormanın Ruhu (6), Ormanın Kalbi (2), Şamanın Uyanışı (4), Orman Temizleme etkinlikleri ve çeşitli buluşmalarımız yer alıyor. 

 

Bu sayfada yer alan soruların, bugüne kadar katılımcılarımızın ihtiyaç duyduğu tüm bilgileri içerdiğinden ve bunları bildiğin müddetçe kampının rahat ve sorunsuz geçeceğinden emin olabilirsin.

 

Etkinliklerimizi yaylanın kamp alanlarından ayrılmış, izole bir bölgesinde yapıyoruz. Bununla birlikte alanımızın yakınında konaklayan kampçılar, aileler bulunabiliyor.

 

KATILIM BİLGİLERİ

- Etkinliğe önceden gelebilir miyim?

Buluşmamıza 23 ağustos cuma gününden itibaren misafirlerimizi kabul etmeye başlayacağız, program 24 Ağustos Cumartesi sabahı başlayacak. Dileyenler pazar akşamı da konaklayabilirler.

 

- Tek günlük katılım mümkün mü? Fiyat değişir mi?

Tek günlük katılım yapabilir, biletini aldıktan sonra etkinliğe istediğin gün ve saatte katılım yapabilirsin. Bilet fiyatı değişmez. 

 

- Bilet fiyatına neler dahil?

24-25 Ağustos arasında gerçekleşen tüm çalışmalar ve performanslara katılım ile çadır yeri dahil. Bireysel seanslar ayrıca ücretlidir.

- Bilet nereden alabilirim?

Biletino.com’dan bilet alabilirsin. Etkinlik günü kapıdan bilet alabilirsin.

- İndirim veya grup indirimi var mı?

Kabile üyemiz isen veya 5 kişi üzeri grupla geleceksen indirimli biletler için whatsapp: ile bağlantıya geçebilirsin.

- Yaş sınırı var mı?

Etkinliklerimizde yaş sınırı bulunmuyor ancak kamp ve doğa koşullarını gözeterek belli yaşın üzerindekiler için konfor imkanlarının sınırlı olduğu ve çocukların mutlaka ailelerin gözetimi altında bulunması gerektiğini bilmelisin.

 

Evcil hayvanımı getirebilir miyim?

Uysal ve çevreyi rahatsız etmeyeceğini düşünüyorsanız evcil hayvanlarınızı getirebilirsiniz.

 

ÖNEMLİ BİLGİLER

 

- Yaylanın iklimi nasıl?

Erikli Yaylası'nda rakım yüksek olduğu için akşamları serin, geceleri soğuk olabiliyor ve akşam çiğ düşüyor, yerler nemli olabiliyor.

- Telefon çekiyor mu, internet var mı?

Erikli yaylasında telefon çekmiyor. Son çektiği nokta aşağıdaki Teşvikiye köyü. Yaylada yer alan Tabiat Park işletmesinin uydu internetini günlüğü 10TL’den kullanabilirsin.

 

YEME İÇME

 

- Yeme içme imkanları nasıl?

Yanında kendi yiyeceklerini getirebilirsin. Ayrıca Tabiat Park’ın restoran büfesinden kahvaltılıklar, gözleme, tost, menemen, vs ile akşamları tabldot yemek alabilirsin. 5 çeşit tabldot akşam yemeği ve serpme kahvaltı 30TL, diğer ürünler 10-20TL arası değişiyor. Ayrıca şelale yolunda dere kenarında gözlemeci, kahvaltıcı tarzı farklı işletmeler yer alıyor, fiyatlar benzer.

 

- Vegan & Vejeteryanlar için alternatif var mı?

Tabiat Park’ta akşam yemeklerinde veganlar için talebe bağlı olarak yan alternatifler (tereyağsız pilav, çorba vb şeklinde) sunuluyor. Akşam yemekleri vejeteryan oluyor. Bunun dışında veganların ve gluten duyarlılığı gibi hassasiyetleri olanların kendi yiyeceklerini getirmelerini öneririz.

- Alanda alkol satışı olacak mı?

Hayır. ‘Temiz buluşma’ felsefesini benimsiyoruz. Spiritüel çalışmaların en yüksek potansiyeline ulaşması için açık bilinç en iyi yoldur. Bundan ötürü alanımızda alkol satışı bulunmuyor, etkinlik süresince alkol ve bilinci değiştiren, uyuşturan madde kullanımını tasvip etmiyoruz. Etkinliklerimize katılanların bu bilinçte gelmelerini bekliyoruz.

 

- Kaynak suyu var mı?

Tabiat Park’ta dere kenarında mataralarınızı doldurabileceğiniz çok lezzetli bir kaynak suyu yer alıyor. Ayrıca alanımızda buradan doldurduğumuz sebiller yer alıyor.

 

- Alan içinde yiyecek içecek noktası bulunuyor mu?

Alanımızın içinde bitki çayı servisi yapacağımız bir dinlenme köşemiz yer alacak, burada minik sağlıklı atıştırmalıklar da bulunacak. 

 

ÇEVRE ve DİĞER BİLGİLER 

 

- Çevrede tesis var mı, dağ başında mıyız?

Erikli yaylasının çevresinde işletmeler bulunuyor ve toplu ulaşım mevcut. Hemen yakınımızdaki Tabiat Park tesisiyle anlaşmalıyız, olanaklarından faydalanabiliyoruz.

- Çadır dışında konaklama alternatifi var mı?

Tabiat Park’ın sınırlı sayıda bungalovları ile Çamurevler’in pansiyonunda konaklama alternatifleri bulunuyor. Bu işletmelerle kendiniz görüşüp önceden rezervasyon yapmanız gerekiyor. Kökler ve Dallar’ın rezervasyonlarla ilgisi bulunmuyor.

- Çadır kiralanabiliyor mu?

Tabiat Park’ta sınırlı sayıda kiralık çadırı bulunuyor, önceden mutlaka ayırtmanız gerekiyor.

- Çadırda kalanlar için duş, wc imkanları nasıl?

Tabiat Park’ın tesisinde yer alan duş ve tuvaleti ücretsiz kullanabiliyoruz. 

- Çevrede görülecek yerler var mı?

Çifte şelale turistlerin uğrak yeri sayılan güzel bir doğa parçasıdır. Alanımıza 20 dk yürüyüş mesafesinde yer alıyor. Not: Buluşma alanı dışındaki gezilerinizi kendi sorumluluğunuzda yaparsınız ve Kökler ve Dallar alan dışında meydana gelebilecek aksaklık ve kaza vb gibi durumlarda hiçbir mesuliyet kabul etmez, rehberlik hizmeti vermez.

   

- Güvenlik nasıl sağlanıyor?

Jandarma bölgesinde yer alıyoruz ve etkinlik öncesinde yasa gereği olarak Çınarcık Jandarma Merkez Karakolu’na bildirimde bulunuyoruz. Jandarma devriyeleri yayla bölgesinde rutin kontrollerini düzenli olarak gerçekleştiriyorlar.

 

Önemli: Etkinlik görevlileri uygunsuz gördüğü kimseleri biletli dahi olsa etkinliğe almama hakkına sahiptirler.

 

- Sağlık önlemleri var mı?

Alanımızda ilk yardım personeli yer alıyor.


 

KAMP İÇİN GEREKLİ MALZEMELER

Fener, Pil  

Çadır ve Mat 

Uyku Tulumu veya Polar Battaniye: sıcak tutmalı

Şişme yastık / Meditasyon sandalyesi (opsiyonel, uyurken ve çemberde otururken konfor için)

Yoga Matı : yoksa alanda sınırlı sayıda mevcut

 

Kapalı ayakkabı: gece çiğ düşüyor

Hırka, polar, içlik vb : akşam serinliği için

 

Sinek-Böcek kovucu sprey

Islak mendil, Peçete, Tuvalet kağıdı

 

Bikini, mayo, havlu, terlik: şelaleye gitmek istersen 

Defter, kalem : eğitimlerde not almak için

Enstrüman getirebilirsin

 

*ÖNEMLİ:* Alışveriş için Çınarcık merkez son durak, köyde yalnızca bakkal var. <<


 

ULAŞIM

 

- Alana servis veya hep birlikte ulaşım sağlanıyor mu?

Tüm katılımcılarımız kendi imkanlarıyla alana geliyorlar. Erikli Yaylası toplu ulaşımın mevcut olduğu bir kamp yeri. Yalova üzerinden veya doğrudan deniz otobüsüyle Çınarcık’a gelip, iki minibüs değiştirerek kamp alanımıza ulaşabilirsin.  

 

- Toplam kaç vesait?

Çınarcık > Teşvikiye Köyü > Erikli Yaylası 3 vesait. 

- Yol ücreti ne kadar tutar?

İST - Çınarcık Deniz otobüsü 35TL, sonraki minibüsler 3TL-5TL. Geliş toplam 45TL civarı tutar. (Fiyatlar değişiklik gösterebilir)

 

- İstanbul’dan doğrudan Çınarcık’a gelebilir miyim?

İstanbul’dan geliyorsan Yenikapı ve Bostancı'dan İDO Deniz otobüsüyle veya Kadıköy ve Eminönü’nden deniz motoru ile doğrudan Çınarcık’a gelebilirsin.

- İstanbul dışından nasıl gelirim? 

Yalova üzerinden gelebilirsin. Otobüsle Yalova terminale geliniyor. Yalova’dan Çınarcık’a minibüsle geçmen gerekiyor, ~30dk sürüyor.

 

- Çınarcık’tan alana nasıl geleceğim?

Çınarcık iskele önünden Teşvikiye köyüne 20dk'da bir minibüs var. Teşvikiye'den Erikli'ye 11:00-18:00 arası saat başı minibüs var. Ayrıca köyden taksiler çalışıyor.

 

- Kendi aracımla nasıl gelebilirim?

Lokasyon: Teşvikiye Köyü, Erikli Çifte Şelale yazınca Maps’te çıkıyor

Geleceğiniz yer: Erikli Yaylası Çifte Şelale - Tabiat Park

IDO feribotuyla veya Osman Gazi köprüsünden geçerek Yalova’ya geliyorsunuz ve Çınarcık istikametinde (merkeze girmeden) Teşvikiye köyüne varıyorsunuz. Köyde herkes yaylayı tarif eder, Tabiat Park, Çifte Şelale diye sorabilirsiniz. Köyden orman yolunu 20dk tırmanıp solda tabelasını göreceğiniz Çifte Şelale'ye geliyorsunuz. Tabiat Park içeride solda, girince tabelasını görebilirsiniz. 

 

- Alana araçla giriş ücretli mi?

Bu yıl itibariyle Teşvikiye köyü çıkışından yaylaya giden yol üzerinde Belediye gişe uygulaması başlattı ve araç başına 8TL geçiş ücreti alınıyor.

 

- Otopark var mı?

Tabiat Park’ın otoparkını kullanabiliyoruz. 

© 2019 Kökler ve Dallar - info@koklervedallar.com  @koklervedallar